Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní hrdina seriálu Brigáda Saša Bělov se ve skutečnosti jmenuje Sergej Bezrukov Narodil se 18. 10. 1973 ve znamení Vah, takže je mu právě 32 let. Jeho otec byl herec a ředitel divadla Vitalij Bezrukov. I přes své mládí toho stihl již hodně, a to nejen v oblasti filmu, ale především na prknech divadla, či v oblasti dabingu.

Vystudoval Moskevskou akademii divadelního umění ve třídě významného ruského herce a pedagoga Olega Tabakova a promoval v roce 1994. Ještě téhož roku získal angažmá v Moskevském divadle. Hrál v různých divadelních projektech, například ve hrách Blázen Pokušení, Čarodějnice či Posvátný oheň (Maurice Tebret). Od roku 2002 hraje velkého ruského básníka v představení Alexandr Puškin a hostuje v Jermolově divadle.


V Rusku je znám především ze seriálu Rozuzlení tajemství Petrohradu či z filmu Staré písně o hlavních věcech 3. Několik let se podílel na dabingu série z produkce NTV s názvem Panenky (Dolls), kde vytvořil 11 postav. Sergej také aktivně spolupracuje s rozhlasem a podílí se na přípravě rozhlasových her. Na jeho konto v této oblasti připadá například: Láska ke třem pomerančům, Azazel (role Fandorina), či sbírka veršů básníka Jesenina. Všechna tato vystoupení vyšla také na CD.

Z jeho filmové práce stojí za zmínku Křižák M. Tumanishviliho a A. Inshakova, Na rušném místě (A. Saharov), Kitajská služba (V. Moskalenko), Místo mě (V. Basov), seriál Brigáda (A. Sidorov), Azazel (A. Adabashjan) a další.


Jednou z prvních cen, které získal, byla cena Moskevský debut za roli Petra v Last Ones v roce 1995. Za divadelní roli Jesenin (Есенин) obdržel v roce 1997 Státní cenu Ruské federace, dále je laureátem ceny „Idol“ udělované moskevským magistrátem. V roce 2000 Obdržel cenu novin Moskevský komsomolec za výkon v The Lower Depth a cenu IV. Festivalu umění za Jižní noci a nominaci za nejlepší mužskou roli ve filmu The Bunkr. V roce 2002 v anketě Osobnost roku získal ocenění Herec roku.


Oleg Tabakov o něm řekl: „Sergej chňapne po práci, jak hladový lev. Má odvahu nalézat cestu do obtížných míst jeho postav. Neustále na sobě pracuje a snaží se posunovat dopředu. Herecká vášeň v něm, kterou má od přírody, jej stravuje. Den života je pro něj den v divadle.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

název posledního dílu brigady

(elisabeth, 29. 11. 2009 18:31)

ahoj petro ty viš název toho posledního dílu o kterim si psala v komentáři??!!!plsky napiš mi ten název

kdy se asi bude opakovat brigada

(petra, 2. 1. 2009 19:30)

ahojte vsichni kdy se bude opakovat na nove brigada,nebo se chysta nova rada?dekuji predem za odpoved vsemvrati se brigada

(Kája, 13. 2. 2008 16:22)

Ja to mám nahraný na dvd ale po rusky

k tomu

(petra, 3. 2. 2008 10:33)

ne dalsi rada ne..ale natacel se jeden dvouhodivovej film k prvni rade..jako uplný konec..vyšmejdila jsem ze uz je origilan rusky v cesku:o)

vrati se brigada

(jan w., 18. 4. 2007 16:18)

bude se natáčet další řada????